Úvod

Anglický spisovatel C. S. Lewis (1898–1963) je znám jako autor Letopisů Narnie, případně jako populární obhájce křesťanství. To je však jen špička ledovce. Pod hladinou se zatím skrývá myslitel, jehož záběr sahá od teologie po literární vědu a ještě dál. My zde nechceme nic z toho pomíjet – své místo tu mají narnijské vrcholky i intelektuální a duchovní hloubky. Vždyť jedno od druhého lze jen těžko oddělit.

Tyto stránky jsou věnovány Lewisovi, ale nejen jemu, nýbrž také jeho přátelům a lidem, kteří ho nejvíce ovlivnili. Tito pánové – v první řadě George MacDonald, Charles Williams a J. R. R. Tolkien – jsou i přes všechny rozdíly v mnohém spřízněni a pro nedostatek lepších slov snad mohou být strčeni do škatulky zvané křesťanský romantismus.

Novinky:

6. května 2006 byl na stránky vložen rozhovor s Pavlem Hoškem.

28. ledna 2006 proběhlo lewisologické symposium. Čtěte a kritizujte reportáž.

Autory těchto stránek jsou Štěpán Smolen (obsah) a Josef Svoboda (programování). Své dotazy a připomínky směřujte na adresu: nejenlewis@seznam.cz. Budeme vděčni za každou odezvu. S otázkami můžete navštívit také veřejnou lewisovskou diskusi na serveru Okoun.